TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASININ BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA TASLAK METİN

You may also like...

3 Responses

 1. nihat dedi ki:

  Demokratik bir Anayasa ve demokratik bir seçim yasası olsaydı ancak koalisyon ortağı olabilecek olanlar şimdi mutlak bir hakimiyete sahip. Muktedirler ve bunu pekiştirmeye çalışıyorlar. 1982 Anayasasından kurtulmak lazım Bu şart. Ama bu Anayasayı var eden onca kurum ve uygulama yerli yerinde dururken sadece iki yargı kurumunun burnunu sürtmek için yapılacak anayasa değişikliğine destek vermek başkalarının kestanelerini ateşten almaktır.
  Evet, 12 Eylül Anayasa’sı çöpe atılsın istiyoruz ama bir şeytanın kucağından inip diğerine oturmak da akıl işi değil.

 2. bülent dedi ki:

  bunlar hepsi bahane … eger kurtulmak istiyorsan destek verirsin pakete…. hiçbir konuda destek görmediki acaba akp yaptı diyemi destek yok pakete bence öyledir

 3. kemal dedi ki:

  1982 anayasasının yeterli olmadığı yapılaan değişiklikler yüzünden anayasa metninde bozukluk çıktığı da aşikardır. yenilik şart ancak anayasanın 15-20 maddesi degil tümü ele alınmalı. amaç üzüm yemekse baştan bir anayasa hazırlanmalı, bu anayasanın ne götüreceği ne getireceği haka anlatılmalı ondan sobra referanduma gidilmeli. ancak amaç bağcıyı dövmek olduğundan bi dahaki seçimlere koltuklarını güvenliğe almak istediklerinden göz boyamak diye düşünüyorum……………….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.