Demirkırat Belgeseli

You may also like...

37 Responses

 1. ECE AYLİN KURTULUŞ dedi ki:

  Teşekkür ederiz hocam bizim için gerçekten çok iyi oldu 1. bölümü olduğu gibi izledim ve 3 sayfalık bir not tuttum en kısa zamanda belgeselin tamamını izleyip notlarımı toplayacağım.

 2. GAMZE TİKİZ dedi ki:

  teşekkür ederiz hocam bunları izlemek bizim için büyük bir kazanç gerçekleri bilmek her zaman iyidir sınvlarımızda bize yardımcı olduğunuz için size çok çok teşekkür ederiz sağolun

 3. GAMZE TİKİZ dedi ki:

  hocam ya bir yandan izlemek bir yandan not almak çok zor oluyo yaaaaaaaa

 4. GÜL ZENGİN dedi ki:

  hocam,tarihimizi en güzel şekilde anlatan bu belgeselleri izlememize katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ederim

 5. GÜL ZENGİN dedi ki:

  hocam, tarihimizi en güzel şekilde anlatan bu belgeselleri öğrenmemiz içn sağladığınız tüm kolaylıklardan dolayı çok teşekür ederim

 6. GAMZE TİKİZ dedi ki:

  hocam 3 bölümü de izledim gerçekten de çok etkilendim ya süper bir belgesel. arkadaşlarada ısrarla izlemelerini tavsiye ediyorum.sıkıcı bir belgesel değil izleyin.3 bölümüde izledim ve 3 bölümden de 3 sayfa bir not tuttum umar sınavlarda işime yarar.belgeseller için size çok teşekkür ediyorum hocam sağolun

 7. GÖKNUR KAYATAŞ dedi ki:

  ÇOK SAYGIDEĞER SADIK HOCAM EMEĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ELLERİNİZE SAĞLIK ÇOK YARARLI OLDU.BU KADAR ÖNEMLİ 3 TARİHİ SÜRECİ İZLEMEMİZ BİLMEMİZ İÇİN İMKAN VERDİNİZ.ÇOK SAĞOLUN SAYGILARIMLA….KENDİNİZE ÇOK İYİ BAKIN…..

 8. LEYLA ALTUNERİTEN dedi ki:

  arkadaşlar yaa ben belgeseli izliyom ama görüntü var ses yok hoperlom bozuldu tanıdınızz bir bılgısayar tamırcısı varsaa onerırmısınızz:D

 9. metin dedi ki:

  idam edilen bu saygıdeğer insanlar asla unutulmayacak;bu insanları bu hallere düşüren,sözde vatansever çeteler ise lanetle anılacaklar…

 10. ÇİLEM ÇAMLIBEL dedi ki:

  HOCAM SİTENİZ ÇOK GÜZEL OLMUŞ

  TARİHİ BİLMEYEN İNSAN TARİH DERSİNİ SEVMEZ
  GEÇMİŞİ OLMAYANIN GELECEĞİ HİÇ OLMAZ
  SAYIN SADIK HOCAMIZIN SİTESİ SAYESİNDE İSTEDİĞİMİZ BİLGİYE ULAŞABİLİYORUZ
  TEŞEKKÜRLER HOCAM

 11. UĞUR KAYIKCI dedi ki:

  arkadaşlar çok güzel yorumlar yapılmış bazılarıda izlerken not tuttuğunu da belirtmiş acaba o arkadaşlardan notları alma sansım var mı ?

 12. ASİYE SELÇUKOĞLU dedi ki:

  SAYIN SADIK HOCAM STENİZ ÇOK GÜZEL BİLGİ YÜKLÜ SAYENİZDE TARİHİMİZİ GÖRSEL OLARAK, OKUYARAK O ANI YAŞAYARAK ÖĞRENİYORUZ SETENİZİN ADRESİNİ ARKADAŞLARADA VERİYORUM ÇOCUKLAR ÖĞRENSİN İSTİYORUM ELİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK HOCAM TEŞEKKÜRLER.

 13. AZİZ SAĞMAN dedi ki:

  belgesel güzel aynı sizin içiniz gibi hocam ama şunu unutmayın en büyük galatasaray

 14. GAMZE TİKİZ dedi ki:

  en büyük FENERBAHÇE ve bu maçı da biz alacaz azizcim yani merak etme sen size bırakmıcaz bu maçı

 15. Ercan KARAKOCA dedi ki:

  SN.Hocam güzel olmuş teşekürler.

 16. printf ("sinan&eren"); dedi ki:

  hocam paylaşım için gerçekten çok teşekkür ederiz tarihimizi bilmek eşdeğeri olmayan bir olgudur. fakat sınavda SADECE demirkırattan sorumlusunuz değince sevinmiştik ki 11 part ı görene kadar . . .paylaşım için tekrar teşekkürler saygılar . .

 17. ömer dedi ki:

  HOCAM İZLİYORUM AMA DONUYOR ÖNERİNİZ NEDİR?

 18. kerem dedi ki:

  gerçekten çok harika bi site olmuş elinize sağlık hocam..

 19. alican çelebi dedi ki:

  fenerbahçe oleyyyyy ooooo bugün cumhuriyetten bahsettiniz ya hocam bende diyorumki;ÜZERİNE GÜNEŞ BATMAYAN TEK CUMHURİYET ((((((((((((FENERBAHÇE))))))))))

 20. alican çelebi dedi ki:

  YANİİİİİ FENERBAHÇE CUMHURİYETİİİİ

 21. Yunus Emre Bulut dedi ki:

  Hocam Okadar Güzelki♦♦ Sınawa Girmek İçin Can Atıyorum

 22. Yunus Emre Bulut dedi ki:

  Hocam Okadar Güzelki♦♦ Sınawa Girmek İçin Can Atıyorum.Derslerinizi Zevk ile Dinleyip Meşk oluyorum Hoccaam.

 23. burcu dedi ki:

  süper hocam iyiki izletyorsunuz

 24. Boybek dedi ki:

  Hocam Siteniz su anda güzel olmuş.Belgesellerde Güzel Ne Kadar İyi Bir Belgesel Seçmişsiniz Bu arada sitenizi link olarak yayınladım:))

 25. yavuz selim dedi ki:

  YA HOCAM TAMAM GÜZEL HOŞDA BAYA UZUN MUŞ BU HOCAM YA BİTER MİKİ BU SINAVA KADAR NEYSE YİNEDE TEŞEKKÜRLER 🙁

 26. alperen dedi ki:

  sonunda bitirdim ya 🙂 paylaşım için tesekkürler..

 27. furkan şengül dedi ki:

  hocam sınav sorularınıda yayınlayın. Lüğtfennn

 28. mka dedi ki:

  Hoş güzel herşey varda hocam bunun indirme yeri nerde??

 29. AHMET TUNCEL dedi ki:

  Türkiye nin daha bugün bile kavuşamadığı özlemle aradığı DEMOKRASİ nin neden bir türlü uygulanamamasının nedenlerini gösterdiğiniz bu belgeseller için siz hemşerime teşekkürlerimi sunuyorumm…

 30. serap dedi ki:

  hocam ilk izlerken nasıl izlerim çok uzun diyordum ama artık öyle düşünmüyorum izledikçe izleyesim geldi.kızdığım noktalar ve yapılan yanlışları gördüm ama en çok kızdığım şey ise ülkede kıtlık ve yoksulluk varken nasıl oluyorda devlet dediğimiz başımıza adam diye koyduğumuz insanlar bu kadar rahat olabilmişler hep halk bir bedel ödemiş savaş yokken savaş çıkmış gibi kıtlık yaşanmış… halbuki topraklar,yiyecekler maddi manevi her şey paylaşılsaymış bu kadar zorluk olmazmış ama ne yazıkki güçsüz her zaman güçlünün kölesi olmak istenilmiştir 🙁 şimdide olduğu gibi… yazık çok yazık bu ülke böyle mi kuruldu!!!

 31. Erdi dedi ki:

  Emeğinize sağlık hocam.

 32. Sadık Can dedi ki:

  senin de diline ve gözlerine sağlık erdi. umarım hepsini izlemişsindir

 33. serap dedi ki:

  çok kötü ya 9.bölümde tiksindim insanlardan bayara menderese yapılanlar çok yanlış nolursa olsun böyle davranılmamalıydı….

 34. melike dedi ki:

  açamıyorum yardımcı olurmusunuz…

 35. müslüm yalçınkaya dedi ki:

  hocam türk siyasetin de bir çığır acıyorsunuz tebrikler

 36. TV kanalı : TRT dedi ki:

  Demirkırat; Bir Demokrasinin Doğuşu, Mehmet Ali Birand, Can Dündar ve Bülent Çaplı’nın hazırladığı ve Fahir Atakoğlu’nun müziklerini yaptığı Türkiye’de Demokrat Parti dönemi ve 27 Mayıs Darbesini anlatan TRT yapımı belgesel dizisidir.8 saat 43 dakikalık bu Belgesel 1990 yılında Tv de yayınlanmıstır.2007 yılındı Dvd olarak piyasalara verilmiştir.

  Tüm Hakları saklı olan bu eserin izinsiz yayınlanması ve çoğaltılması yasaktır.

  Bilgilerinize arz ederiz.

  Trt

 37. Sadık Can dedi ki:

  Sayın yetkili.
  22.09.2010 tarihindeki e-maillinizle https://www.sadikcan.com web sayfasında bulunan TRT yapımı Demirkırat Belgeselinin izinsiz yayınlanması ve çoğaltılmasıyla ilgili uyarıda bulunmaktasınız.
  Öncelikle TRT’nin gerek yakın tarihimizle ilgili gerekse diğer alanlarla ilgili belgeseller, filmler, diziler vb çalışmalar yapması ve yapılanları desteklemesi toplumsal hafızanın tazelenmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu çalışmaların devam etmesini ve başarılı olmasını diliyorum.
  Sayın yetkili adı geçen ve adımla anılan web sayfası incelendiğinde siteden hiç bir ticari kazanç amaçlanmadan tamamen Çukurova Üniversitesi Atatürk İlkleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü okutmanı olarak, derslerine girdiğim öğrencileri yakın tarihimizle ilgili daha çok yazılı, görsel ve işitsel kaynaklarla tanıştırmayı düşünmüş/düşünmekteyim.
  Bir akademisyen olarak üniversitelerde yapılan öğretim amacının sadece iyi bir doktor, iyi bir mühendis, iyi bir araştırmacı, iyi bir eğitimci, iyi bir hukukçu yetiştirmek olmadığını düşünmekteyim. Bunların yanında öğrencilerimizin alanlarında kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerektiği gibi ülkenin, toplumun, dünyanın sorunları hakkında bilgi ve fikir sahibi olan; yakın tarihini bilen ve bu gün karşı karşıya olduğumuz her türlü sorunlara akılcı ve mantıklı çözüm önerileri getirebilen aydın bireyler olarak da yetişmeleri gerekmektedir.
  Böyle düşündüğüm için bu siteyi kurdurdum ve site üzerinden öğrencileri cumhuriyet tarihiyle ilgili film, belge, makale, belgesel vb kaynaklarla buluşturmaya çalışmaktayım. Bu yazıya konu olan TRT yapımı Demirkırat Belgeseli ve diğer belgeseller de bu amaçla siteye konulmuştur. Belgesellerin tanıtımı kurumunuzun adı anılarak yapılmaktadır. Adı geçen belgeseller hiçbir ticari kazanç amaçlanmadan, çoğaltılmadan tümü video paylaşım sitelerinden alınmıştır.
  Belgesellerin site üzerinden veya başka yollardan izlenmesinin okuttuğum Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersin anlaşılması açısından öğrencilerime büyük katkı sağlayacağına inanmaktayım.
  Kurum olarak sizlerin bu konuda duyarlılık göstereceğinize ve TRT yapımı alanımızla ilgili başka çalışmalarınızı da bizimle paylaşacağınıza inanmaktayım.
  Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim.
  Çukurova Üniversitesi
  Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.