Çukurova Üniversitesi Ön Lisans, Lisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği

You may also like...

4 Responses

 1. resul dedi ki:

  mrb. ben gıda mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.güz yarıylından 1 dersim kaldı. bu dersleri verirsem mezun olacagım.bu konuda ogrencı ıslerı dahıl herkes farklı bısey soyluyo. kafam cok karıstı.sorum su; bu donemden hıc dersım kalmazsa tek derse haziranda yapılacak 3 ders sınavı ile girebilirmiyim.. sımdıden tesekkur ederım.

 2. Sadık Can dedi ki:

  resul merhaba. senin sorununu öncelikle çözmesi gereken dekanlığınızın öğrenci işleri, ondan sonra rektörlük öğrenci işlerinden daire başkanı Nazım Altan Bey’dir. En son Nazım Bey’e git sorununu anlat, o sana tam cevabı verir. Durumunla ilgili olarak öğrenci yönetmeliğini okudum. senin durumun 35. maddenin c fıkrasına giriyor sanırım. ama bu durumda da senin GNO kaç olduğu önemli eğer ki GNO’n 2.00 ise ve bu dönemi de sorunsuz geçersen Güz döneminden kalan dersin notunun kaç olduğu önem kazanıyor. Güzen kalan dersin FF veya FD ise dersi alman gerekir yok eğer Güz döneminden kalan dersin DD veya DC ise ve GNO’n 2.00 ise geçmen gerekir.

  Tüm bunlar benim yaptığım yorumlardır sen en iyisi direk rektörlük öğrenci işlerinden daire başkanı Nazım Altan Bey’e git. benim de slmlarımı söyle o sana en doğru cevabı verir. Çünkü Nazım Bey bu konunun en tepesindeki kişidir. Sonucun ne olduğunu bana da bildir

 3. selver dedi ki:

  itiraz dilekçesi verildikten kaçgün sonra kabul edilip bilgisayara not giriliyor…

 4. beko dedi ki:

  mrb. ben yadyo’da öğreciydim. bu yıl bitti.hazırlıgı isteğe bağlı olarak seçtim. ama kaldım bütünleme olarak. benim sorum 4 yıl sonra okulu bıtırdıgımde dil sınavını vermem zorunlu mu yani vermezsem okulu bitiremeyecek miyim. cevaplarsanız sevınırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.