Anayasa Değişikliğinde Güvensizlik

You may also like...

3 Responses

 1. Marjin dedi ki:

  AKP’nin hukuka, hakimlere ve savcılara olan güvensizliğini direk bunu hukuka karşı bir yapılanma olarak ifade etmemmeliyiz ve bunu asla, AKP adına bir çıkar olarak nitelendirmemek lazım. Bugün AKP’nin uyguladığı ideoloji tam yerinde bir ideoloji. Yeni bir anayasa hakikaten çok gerekli. Çünkü bugünkü kaos ortamı ancak yeni bir anayasa ile sonlandırılmalı. Diğer Parti Gruplarının yeni anayasaya karşı olması, bu yeni anayasanın onların çıkarlarına ters düşmesinin temel bir nedenidir. Son bir söz olarak, bugün AKP’yi halk iktidar etmiştir. Yani demek istediğim millet bu yeni anayasa paketi ile düşüceleri bir güvensizlik konusunu oluşturmaz ve hiç oluşturmamıştır…

 2. Sadık Can dedi ki:

  Evet yeni bir anayasa gerekli. Bu gerekliği bu gün
  iktidar partisi de, muhalefet partileri de ağızlarını her açtıklarından ifade ederler. Ama maalesef Türkiye’de siyaset o kadar kutuplaşmışki kimsenin kimseye güveni kalmamış; kimse hiç kimseyi karşına alıp onunla değikşiliği konuşmuyor, uzlaşma yoluna aramıyor ve toplumun geniş kesimlerini kapsayan bi değeşiklik ortaya konulamıyor. Böyle olunca mevcut değişiklik iktidarın “kendi anayasasını yapmaya çalışmakla” suçlanmasına neden oluyor. Peki ne yapılmalı? İktidar partisi, muhalafete siz destek verseniz de vermeseniz de ben bu anayasayı yaparım mı? demeli yoksa tüm sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerinin, halkın vb. tüm toplumsal katmanların asgari katkısını sağladığı bir anayasa mı olmalı? Bence asıl mesele burada. Bu değişiklik ülke ve toplumsal barışa, huzura ve kalkınmaya ne kazandıracak?

 3. Orhan Yıldız dedi ki:

  Ben diyorum ki! şimdiki AKP hükümetinin yerine hangi siyasi parti gelirse gelsi ki bir CHP ve MHP görünüyo bundan daha iyi bir yönetim çıkaramaz.Anayasa değişikliginde güvensizlik konusu halkı değil de daha çok muhalefetin güvensizliginde.Ama şu an ki muhalefet partileri de düşünmelidir ki kendi partileri halkın güvensizliginde.Bunun da en açık örneği;AKP nin tek başına iktidar olmasıdır.Şimdi AKP’yi anayasayı değiştirmekle suçluyorlar.Bence bu suçun muhattapı AKP değil 1960 da 1980 silah zoruyla anayasayı değiştirenlerdir.Anayasayı yıkıyorsan,iktidarı ele geçiriyorsan kahramansın,iktidarı ele geçiremiyorsan hainsin.Hainle kahramanlar arasında ki farkı mahkemeler veya meclis değil tarih belirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.