1. KONU: Türk Devriminin Stratejisi

You may also like...

5 Responses

 1. murat dinç dedi ki:

  hocam elinize sağlık güzel olmuş….bizde calışalım birazda yardımcı olun…. ben sınıf tekrarıyım….kayıp halinde askerlik var….fazla tarihten bilğim yok,,,,,sizin dediginiz gibi sadaka değil… yardım istiyorum……

 2. hasan kara dedi ki:

  hocam bu konuyla ilgili değilde
  anasayfadaki şampiyonluk anketinde
  fenerbahçeye torpil geçilmiş gibi geldi biraz..

 3. Sadık Can dedi ki:

  Bu konuyla ilgili bazı güncel notlar:

  * Son zamanlarda Arap coğrafyasında özellikle Mısır sokaklarında yaşananlar Devrimin ayak sesleridir.

  * Mısır’daki isyan, uzun süre baskı altında tutulmuş ve artık korkmayan, özgürlüklerinden mahrum bırakılmaya razı olmayan bir halk hareketidir.

 4. Sadık Can dedi ki:

  * Mısır devriminin öncüleri hayata gözlerini 30 yıllık Mübarek rejimiyle açan ve onun döneminde yaşayan, 25 yaş ve altı eğitimli ama işsiz genç nesildir.

  * Mısır devriminde şu ana kadar öne çıkan bir devrim lideri ve kadrosu yoktur. Ama milyonların Tahrir Meydanında toplanmasına sebep olan Google’in mısır temsilcisi Wael Ghonim bu devrimin figürlerinden birisi olmuştur.

 5. Sadık Can dedi ki:

  * Mısır devrimi büyük ölçüde “Halk Devrimi” sıfatını hak etmektedir. Tahrir Meydanında toplumun her kesiminden insanlara rastlamak mümkündür.

  * Mısır’daki devrimi halk başlatmıştır. Kimin bitireceğini yaşayıp göreceğiz.

  * Mısır devrimi, günümüz devrimlerinin örgütlenmede daha öncekilere göre farklı olduğunu göstermiştir. Mısırda halkın isyan için örgütlenmesinde sosyal paylaşım siteleri, internet, facebook, twitter, msn, fax vb araçlar önemli bir yer tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.